Wiktoria Cudzich, Karolina Rylska, Daria Wosztyl i Jan Nogaj uczniowie klasy 4kz pod opieką p. M. Stępniewskiej i p. A. Durlak reprezentowali naszą szkołę 20 marca 2023 roku w Bibliotece Pedagogicznej.
Młodzież przygotowała pokazowy stół z zastawą, serwowała drinki bezalkoholowe, kawę oraz wypieki przygotowane przez naszych cukierników.
Ośmioklasiści radomskich szkół podstawowych mieli okazję do zapoznania się z funkcjonowaniem i działalnością szkoły, otrzymywali ulotki informacyjne, plakaty oraz oglądali prezentację multimedialną o naszej szkole.
Dziękujemy za wsparcie i pomoc dyrekcji naszej szkoły i wszystkim nauczycielom, którzy zaangażowali się w w/w akcję.
Nauczyciele bibliotekarze i B. Kotwa.
14.03.2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Katarzyną Bosacką - dziennikarką, autorką i scenarzystką programów telewizyjnych i edukacyjnych, specjalistką od zakupów spożywczych i wszelakich, niestrudzoną bojowniczka o prawa konsumenckie.
Katarzyna Bosacka to autorka programów telewizyjnych, artykułów prasowych. Laureatka licznych nagród, która promuje proste i zdrowe jedzenie.
Głównym tematem rozmów były książki kulinarne. Dla czytelników naszej bibliiteki pani Katarzyna złożyła autograf w książce "Bosacka po polsku".
Zachęcamy do wypożyczania tej pozycji.
08 lutego 2023 r. w bibliotece odbył się wewnątrzszkolny konkurs z okazji 81 rocznicy powstania Armii Krajowej, który miał na celu kształtowanie postawy patriotycznej, pogłębianie więzi z ojczyzną, propagowanie literatury o tematyce historycznej oraz integrację środowiska szkolnego.
Uczniom został udostępniony film pt. „Czym Było AK - Armia Krajowa”. Po wysłuchaniu krótkiego wstępu historycznego p. M Borodziuka uczestnicy przystąpili do quizu, który zawierał 25 pytań dotyczących powstania i działalności Armii Krajowej na terenie Polski. Młodzież musiała wykazać się obszerną wiedzą i sprytem, ponieważ czas był ograniczony, a na każde pytanie można było odpowiedzieć tylko raz. W konkursie brali udział uczniowie z klas 1GA, 1H, 1C, 1KA, 1CKP, 1Z, 2H, 4H, 4GAP, 4GBP, 4OTP, 4KP, 4OT, 4G, pod opieką p. A. Skałbani, M. Borodziuka, B. Kotwy, p. T. Piątek, p. G. Sitek. Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do kolejnych edycji w bibliotece szkolnej.
Organizatorzy : A.Skalbania, M. Stępniewska, A. Durlak
Sejm podjął uchwałę na mocy której patronami roku 2023 zostali:
- Wojciech Korfanty
- Paweł Edmunt Strzelecki
- Aleksander Fredro
- Aleksandra Piłsudska
- Maurycy Mochnacki
- Jadwiga Zamoyska
- Jerzy Nowosielski
Natomiast Senat ustanowił 2023 Rokiem Pamięci Bohaterek i Bohaterów Getta Warszawskiego, a na 52 posiedzeniu Izba zdecydowała, że patronami roku 2023 będą również:
- Włodzimierz Przerwa-Tetmajer
- Mikołaj Kopernik
- Jan Matejko
- Wisława Szymborska.
W bibliotece została przygotowana na ten temat gazetka zapraszamy do zapoznania się z krótkimi życiorysami.
Agata Krzyżanowska i Nina Łoboda uczennice z klasy 2ckb, Wiktoria Cudzich i Jan Nogaj uczniowie klasy 4kz pod opieką P. Moniki Stępniewskiej reprezentowali naszą szkołę w projekcie organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną pod nazwą „Regionalne Centra Kariery”.
Uczniowie rozdawali ulotki informacyjne i plakaty.
Ośmioklasiści mogli zapoznać się z działalnością naszej szkoły oglądając ciekawe zdjęcia przygotowane przez p. Barbarę Górkę i p. Ewę Guść oraz prezentację.
W dniach 16.12 i 19.12.2022 w bibliotece szkolnej spotkała się młodzież, która wspólnie kolędowała, czytała fragmenty literatury na temat zwyczajów Świąt Bożego Narodzenia oraz oglądała filmy o tematyce świątecznej w języku angielskim. Uczniowie pod opieką pani B. Kotwy czytali fragmenty z literatury: Chłopi -Władysława Reymonta, W pustyni i w puszczy - H. Sienkiewicza, Opowieść wigilijna - K. Dickensa, Noelka - M. Musierowicz, Dziewczynka z zapałkami - H. Ch. Andersena, Zdążyć przed pierwszą gwiazdką - K. Grocholi, Marcin Kozera - M. Dąbrowskiej oraz poezję: Przy wigilijnym stole - Jana Kasprowicza, Przyjście Mesjasza - Adama Asnyka, Wigilia w lesie - Leopolda Staffa.
Do biblioteki na kolędowanie przybyli: p. E. Zwęglińska, p. A Skwarczyńska, p. G. Sitek, p. K. Kuc, ks. Z. Kominek oraz uczniowie z klas 1C, 1K, 1Z, 2KA, 2CKB, 3GB, 4H, 4GAp, 4GBP. Wszystkim serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas podczas przedświątecznego kolędowania.
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego 2023 Roku
Organizatorzy
Nauczyciele bibliotekarze
Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi pod względem swej godności i swych praw.
Każdy człowiek ma prawo do życia, wolności i bezpieczeństwa swej osoby.
W bibliotece szkolnej 9 grudnia odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka.
Młodzież z klas 1GB, 1C, 1K, 1 KA, 1GA, 2CKB, 4OT, 4GB, 4ZP oglądała film dotyczący prekursorów walczących o prawa człowieka oraz brała udział w quizie. Pytania do quizu zostały przygotowane przez p. A. Skałbanię, p. M. Stępniewską i p. A. Durlak. Klasy uczestniczące w quizach przybyły do biblioteki pod opieką p. A. Skałbani , p. B. Kotwy, p. A. Zięby, p. E. Różańskiej i p. M. Borodziuka. Uczestnikom dziękujemy za udział w obchodach.
Zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach organizowanych w bibliotece szkolnej.
Organizatorzy A. Skałbania i nauczyciele bibliotekarze.
W bibliotece szkolnej odbyły się obchody Święta Odzyskania Niepodległości. Młodzież z klasy 1GA, 1GB, 1GCH, 1OT, 1K, 1KA, 1CKP, 2KA, 3H, 3KZ, 4GAP, 4OT oglądała film pt: Przystanek Niepodległość oraz brała udział w quizie o tematyce patriotycznej. Pytania do quizu zostały przygotowane przez p. Annę Skałbanię i p. Milenę Wasilewką-Kaniowską. Wstęp do Lekcjii historii poprowadził p. Michał Borodziuk. Klasy uczestniczące w quizach przybyły do biblioteki pod opieką p. Anny Skałbani , p. Barbary Kotwy, p. Agnieszki Zięby i p. Michała Borodziuka. Uczestnikom dziękujemy za udział w obchodach Święta Niepodległości.
Zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach organizowanych w bibliotece szkolnej.
Organizatorzy p. Anna Skałbania i nauczyciele bibliotekarze.
- Ogłoszenie VII edycję konkursu na najlepszego czytelnika w roku szkolnym 2022/2023.
- Dzień Głośnego Czytania – 6.10.2022.
- Ogólnopolski Dzień Gier Planszowych - 10.10.2022.
- Zbiórka darów od czytelników w postaci książek do wypożyczalni szkolnej przez cały miesiąc październik – 81 woluminów (literatura obyczajowa, kryminały, przygodowe oraz lektury). Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.
- Akcja BOOKCROSSING w naszej szkole – to niekonwencjonalna forma popularyzowania książek i czytelnictwa poprzez przekazywanie ich metodą „podaj dalej”.
- Spotkanie autorskie z pisarzem Radkiem Rakiem – 24.10.2022 – udział w spotkaniu wzięły nasze uczennice: Zuzanna Chrzanowska i Nikola Pękała.
- Międzynarodowy Uczniowski Turniej Szachowy w ramach promowania gier planszowych – 27.10.2022 – udział w turnieju wzięli uczniowie: Krzysztof Kępa, Marcel Opaliński i Filip Rogalski.
- Propozycja książek, które zostały zekranizowane.
W tym roku szkolnym braliśmy udział w Narodowym Czytaniu. W szkolnej bibliotece nauczyciele oraz uczniowie przez cały dzień czytali Ballady i romanse Adama Mickiewicza. Jeszcze raz wszystkim za udział w tym wydarzeniu bardzo serdecznie dziękujemy. Z tej okazji biblioteka szkolna otrzymała z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej podziękowania. List od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz egzemplarz Ballad i romansów Adama Mickiewicza wraz z dedykacją.