WYBIERZ ZAWÓD W
WYBIERZ ZAWÓD W "GASTRONOMIKU"
CUKIERNIK, KUCHARZ, PIEKARZ, PRZETWÓRCA MIĘSA
CUKIERNIK, KUCHARZ, PIEKARZ, PRZETWÓRCA MIĘSA
TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH, TECHNIK USŁUG KELNERSKICH
TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH, TECHNIK USŁUG KELNERSKICH
TECHNIK HOTELARSTWA, TECHNIK ORGANIZACJI TURYSTYKI
TECHNIK HOTELARSTWA, TECHNIK ORGANIZACJI TURYSTYKI
TECHNIK TECHNOLOGII ŻYWNOŚCI
TECHNIK TECHNOLOGII ŻYWNOŚCI
TECHNIK TECHNOLOGII ŻYWNOŚCI
TECHNIK TECHNOLOGII ŻYWNOŚCI
UCZNIOWIE ROZWIJAJĄ PASJE I ZAINTERESOWANIA
UCZNIOWIE ROZWIJAJĄ PASJE I ZAINTERESOWANIA
OSIĄGAJĄ SUKCESY W OLIMPIADACH I TURNIEJACH
OSIĄGAJĄ SUKCESY W OLIMPIADACH I TURNIEJACH
UCZESTNICZĄ W CIEKAWYCH PROJEKTACH I PROGRAMACH
UCZESTNICZĄ W CIEKAWYCH PROJEKTACH I PROGRAMACH
Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
UL. ŚW. BRATA ALBERTA 1, 26-600 RADOM
Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
UL. ŚW. BRATA ALBERTA 1, 26-600 RADOM
Previous Next Play Pause

Każdy zając szpinak jada to na skoki dobra rada
Hopsa sa ram pam pam od szpinaku siłę mam

W jakim celu został ustanowiony?
Głównym zamierzeniem jest oczywiście wzbudzanie zainteresowania szpinakiem wśród społeczeństwa ze względu na jego wspaniałe właściwości. Jego liście są niezwykle zdrowe za sprawą znajdujących się w nich witamin np. C oraz przeciwutleniaczy i luteiny. Zawiera one także takie witaminy jak A, E, B6, żelazo, potas oraz kwas foliowy. Szpinak warzywny jest również bogatym źródłem białka, karotenoidów oraz błonnika. Szpinak często kojarzy się z dzieciństwem. Wiele osób było zmuszanych do spożywania go, dlatego nierzadko wzbudza w nas obrzydzenie. Dobrze doprawiony szpinak potrafi jednak być rarytasem.

Dlaczego powinniśmy jeść szpinak? 
Głównym powodem jest fakt, iż chroni on nasz organizm przed miażdżycą oraz posiada właściwości antynowotworowe. Ma on ogromny wpływ na nasz układ nerwowy. Dzięki dużej zawartości magnezu jesteśmy mniej zestresowani. Jest szczególnie polecany osobom z nadciśnieniem, ponieważ zawarty w nim potas obniża je. Zawiera także duże ilości żelaza, które ma wpływ na produkcję czerwonych krwinek. Szpinak jest źródłem kwasu foliowego, dlatego polecany jest kobietom w ciąży. Zawarte w nim witaminy z grupy B obniżają cholesterol, natomiast witamina E opóźnia starzenie organizmu. Wskazany jest również dla osób będących na diecie, ponieważ zawiera błonnik przyśpieszający przemianę materii oraz jest mało kaloryczny. Należy pamiętać również o tym, iż szpinak zawiera w sobie kwas szczawiowy. Nie powinien być spożywany przez osoby chorujące na dnę moczanową, choroby nerek, kamicę, refluks. Zapalenie stawów, reumatyzm. Nie zaleca się spożywać go również przez osoby, które mają problemy z tarczycą, gdyż zawarte w nim goitrogeny mają wpływ na przyswajanie jodu. Szpinak jest bogatym źródłem witamin, dlatego osoby, które nie cierpią na żadną z wyżej wymienionych chorób powinny go od czasu do czasu spożywać. 

Działanie szpinaku

Wymienione wyżej właściwości mają pozytywne działanie na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Szpinak działa m.in.: przeciwnowotworowo, przeciwmiażdżycowo, usprawnia pracę układu nerwowego, zmniejszają uczucie łaknienia, chroni przed chorobami układu krążenia, pomaga w krzepnięciu krwi. Zalecany jest m.in. kobietom w ciąży dzięki dużej zawartości kwasu foliowego, który zmniejsza ryzyko uszkodzenia układu nerwowego płodu.

Jak przechowywać szpinak?
Gdy jest on nieumyty, szpinak powinien być przechowywany w lodówce, najlepiej w woreczku foliowym, jednak należy go luźno zapakować. Dzięki temu nie straci on wartości odżywczych i będzie świeży przez kilka następnych dni. W momencie, gdy szpinak jest już ugotowany należy go spożyć w przeciągu 24 godzin. Warto wiedzieć, iż w formie mrożonej roślina zachowuje większość składników odżywczych.

Polędwica ze szpinakiem i sosem malinowym

Czas przygotowania: 20 minut
Ilość osób: 6
Składniki: 500 g młodych liści szpinaku, 300 g polędwiczki wieprzowej, 3 łyżki oliwy z oliwek, 2 łyżki musztardy Dijon, 1 łyżka miodu, 3 łyżki octu winnego czerwonego, 50 g mrożonych malin, 1 opakowanie Sosu sałatkowego Balsamicznego z malinami Knorr, 100 g marynowanych cebulek, 1 ząbek czosnku, 2 łyżki Przyprawy do wieprzowiny Knorr, 3 łyżki oleju roślinnego do smażenia, 2 kajzerki, 50 g suszonej żurawiny, 100 g sera koziego, 0,5 łyżki cukru.
Sposób przygotowania:
1. Przekrój na pół cebulki. Kajzerki pokrój w kostkę 1 cm. Liście szpinaku umyj oraz pokrusz kozi ser.
2. Usuń z polędwicy błony, przerosty tłuszczu i żyłki. Następnie posyp mięso Przyprawą do wieprzowiny Knorr, podsmaż na oleju z każdej strony na patelni i wstaw do piekarnika nagrzanego do 180 stopni na 15 minut. Kawałki bułki skrop lekko oliwą z oliwek i włóż wraz z mięsem ponownie do piekarnika na około 10 minut, aż grzanki zrobią się rumiane. Mięso odstaw do schłodzenia. Po ostygnięciu pokrój polędwiczkę w cienkie plastry i porozkładaj na półmisku.
3. Delikatnie skarmelizuj cukier na patelni pozostałej po przyrządzaniu mięsa. Wrzuć i podsmaż cebulki.
4. Przygotuj mikser. Do kielicha wrzuć czosnek, musztardę, maliny oraz wlej ocet winny, miód i oliwę z oliwek. Wszystko zmiksuj i dopraw Sosem sałatkowym Balsamicznym z malinami Knorr.
5. Na półmisku z kawałkami polędwiczki rozłóż liście szpinaku i posyp je cebulkami, kawałkami koziego sera, grzankami i suszoną żurawiną. Danie polej malinowym sosem. 

Inne wcielenie szpinaku

Szpinak to świetny materiał do zrobienia przekąsek na rozmaite okazje. Warto wziąć pod uwagę, że podstawą szpinakowych przepisów jest czosnek, który idealnie wzbogaca jego smak. Jeśli dodatkowo połączycie go z serem, możecie mieć pewność, że domownicy będą dopytywać o dokładki. Fantastycznie na talerzach prezentują się różnorodne roladki ze szpinakiem. W tej wersji nawet zwykła pierś z kurczaka zamieni się w potrawę bankietową. Zielony kolor szpinaku pięknie kontrastuje z mięsem łososia, więc i o tym zestawie pamiętajcie, gdy chcecie zabłysnąć w czasie świąt i uroczystości. Wszystkie składniki możecie umieścić w cieście francuskim lub filo. Ich przyrządzenie jest na tyle proste, że poradzą sobie z nim nawet początkujący szefowie kuchni. Daje to też możliwość manewrowania wielkością porcji. Przygotujecie albo jedną dużą potrawę, albo mniejsze kąski do zjedzenia na dwa gryzy. Absolutną klasyką wśród dań ze szpinakiem jest wytrawna tarta na kruchym spodzie. Warzywo świetnie wygląda i smakuje w risotto i daniach makaronowych. Cannelloni nadziewane szpinakiem, a może zielona wariacja na temat tradycyjnej lasagne? Trudno będzie doczekać się degustacji. Ze szpinaku przygotujecie też rodzaj gęstego dipu, idealnego do mięs i chrupiących przekąsek. Muffiny jadacie wyłącznie w porze deseru? Babeczki na słono ze szpinakiem będziecie chcieli widywać na swoich talerzach znacznie częściej. Jak widać, szpinakowych inspiracji jest mnóstwo. Jeśli nie możecie zdecydować się, który przepis wypróbować jako pierwszy, proponujemy wytrawne babeczki ze szpinakiem – pyszne i niebywale efektowne.  

Back to top